UWAGA:
Spodziewamy się nowego miotu kociąt po wakacjach
- trwają zapisy chętnych!

Norel Pl

Hodowla kotów Cornish Rex

O hodowli kotów Cornish Rex

"Nawet najmniejszy kot jest arcydziełem"
Leonardo da Vinci


W ciągu ostatnich kilku lat w Europie i Ameryce koty znacznie prześcignęły psy w rankingach popularności ulubionych zwierząt domowych. Nietrudno zgadnąć, dlaczego właśnie koty domowe stały się idealnym towarzystwem dla człowieka w nowoczesnym, miejskim i często skażonym pracoholizmem społeczeństwie. Wiemy przecież, że choć wymagają sporo troskliwości, sprawiają najmniej kłopotów spośród wszystkich gatunków domowych ulubieńców. Coraz więcej ludzi odkrywa to, co poeci, artyści i wielbiciele kotów wiedzą od zawsze: kot to coś więcej niż substytut psa - to kochający, piękny towarzysz, który jest cenny z uwagi na własne zalety.
Każdy kot jest wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju, niektóre z nich są jeszcze bardziej szczegolne i takiego kota Państwu przedstawiam.
Cornish Rex (Rex Kornwalijski) to niezwykła, cudowna rasa kotów, powstała w trakcie wielu krzyzówek m.in. z kotami syjamskimi i orientalnymi, uzyskując w ten sposób długie smukłe nogi i długi cienki ogon co nadało mu elegancję charta.
Włos Cornish Rexa jest krótki i gęsty, aksamitny i jedwabisty, całkowicie pozbawiony włosów ościstych o połowę krótszy niż u typowego kota krótkowłosego, spiralnie skręcony lub falisty. Głowa jest klinowata o mocnej brodzie, widziana z profilu linia prosta lub lekko łukowata, bez załamania od końca nosa aż do czoła, przechodząc w płaską głowę. Oczy średniej wielkości, kolor uzależniony od koloru futra. Uszy duże, zaokrąglone na końcach, szerokie u nasady wysoko osadzone stanowią większą część głowy. Wibrysy, w tym brwi i wąsy powinny być skręcone.
Cornish Rexy są chętne i zawsze gotowe do zabawy, nie lubią samotności, dobrze czują się z drugim kotem lub rodziną. Szybko nawiązują kontakty z ludżmi i innymi zwierzętami są przymilne i zawsze spragnione pieszczot a swoich właścicieli obdarzają niesamowitą wiernością i gigantycznym przywiązaniem. Są to koty niezwykłe o sporym temperamencie, wesołe, ciekawskie, wszędobylskie, bardzo inteligentne, błyskotliwe, idealnie nadające się do mieszkania.
Cornish posiadając sierść składającą się wyłącznie z podszerstka nie linieje, nie przenosi alergenów kurzu i roztoczy.Dzięki tym właściwościom futra można zdecydowanie powiedzieć, że koty te są przyjazne dla osób uczulonych na sierść i roztocza. Natomiast osoby uczulone na alergeny znajdujące się w ślinie kota, pozostaną nadal wrażliwe.
Jednym zdaniem, Cornish Rexy to koty niezwykle kontaktowe, polecam szczególnie dla osób szukających miłego, ciepłego i wiernego przyjaciela o niebanalnym i bardzo oryginalnym wyglądzie.
Tematu o Cornish Rexach z pewnością nie wyczerpałam, można o nich mówić w nieskończoność, zakochać się i uzależnić na całe życie.
Gorąco polecam tę rasę, bo życie z tym kotem nabiera sensu, barw, stanowi jedną wielką przygodę.

Norel *PL to mała amatorska domowa hodowla kotów rasowych Cornish Rex. Wszystkie zwierzęta biorą udział w życiu domowym są nauczone czystości i wychowane.
Kocięta rodzą się w dobrym typie ekstremalnym na wystawy i do hodowli, mogą odjechać do nowych domów po skończeniu 3 miesięcy, zaopatrzone w pełną dokumentację (rodowód, książeczkę zdrowia, 2 szczepienia + 2 odrobaczenia, informacje na temat żywienia). Służę także pomocą na przyszłość.

Rodzice kociąt przebadani na HCM z wynikiem negatywnym.

Hodowla zarejestrowana w FIFE/Felis Polonia